Kolektory słoneczne warto ?

Energia promieni słonecznych nic nie kosztuje i wykorzystanie jej do przetworzenia w ciepło użytkowe daje nam niepowtarzalną okazję korzystania z darmowego paliwa, który to proces można przeprowadzić za pomocą kolektorów słonecznych i systemów solarnych. Dodatkowo źródło ciepła czyli słońce jest zasobem niewyczerpalnym. Nie grozi więc nam, że paliwa zabraknie, a w czasach ocieplenia klimatu ilość promieniowania słonecznego będzie rosnąć. Duża część społeczeństwa dostrzegła praktyczno-ekonomiczne oszczędności, jakie zapewnia przyszłemu użytkownikowi ekologiczna instalacja. Dowodem tego są tysiące systemów zamontowanych przez inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych.
Raz poczyniona inwestycja na stałe zniweluje koszty energetyczne dla danego obiektu.Początkowo poniesione nakłady bardzo szybko rekompensują się i pozwalają obniżyć koszty średnio nawet o ok. 70% oszczędności związanych z rocznymi kosztami przygotowania ciepłej wody użytkowej i o około 20% związanymi z ogrzewaniem. Rachunek ekonomiczny jest więc prosty - stałe oszczędności.Koszt instalacji słonecznej złożonej z kolektorów płaskich jest porównywalny z kosztem instalacji tradycyjnej. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że dalsza eksploatacja systemu z kolektorami prawie nic nie kosztuje, inwestycja szybko się zwraca. Właściwie zaprojektowana instalacja pozwala na wymierne korzyści, zapewnia koszty eksploatacji ograniczone do niezbędnego minimum i gwarantuje szybką amortyzację. Sprawia to, że sprzedaż systemów solarnych znacznie wzrasta z każdym rokiem. Kolektory słoneczne z powodzeniem można eksploatować przez co najmniej 20-30 lat z minimalną konserwacją okresową ( tylko wymiana płynu solarnego)

Systemy solarne montowane są jako oddzielne systemy do podgrzewania c.w.u., ale także mogą współpracują z kominkami z płaszczem wodnym, niskotemperaturowymi systemami grzewczymi ( np. ogrzewaniem podłogowym ), kotłami grzewczymi oraz pompami ciepła lub są wyposażane w grzałkę elektryczną zamontowaną w zasobniku. Systemy solarne można usytuować praktycznie wszędzie: na dachach obiektów, jako panele ścienne czy jako zadaszenie werand. Montuje się je w dowolnym momencie procesu budowlanego - w czasie budowy lub w dowolnym istniejącym obiekcie.

Używając tego źródła energii oszczędza się paliwa kopalne, których ilość wciąż się zmniejsza i których używanie zanieczyszcza środowisko naturalne. Oszczędność pieniędzy i stanu środowiska - rzadkie i wyjątkowo opłacalne połączenie. Systemy solarne to przede wszystkim ekonomicznie wyrażona oszczędność poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania, prestiż a także ekologia dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

 GOŚCIE ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

GWARANCJA

Informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r weszły w życie nowe przepisy RODO, dotyczące informowania użytkowników o przetwarzaniu danych osobowych przez strony internetowe. Informujemy także, że ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, które zapisywane są w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej informacji zawiera się w zakładce Polityka prywatności