Artykuły

Jaki wybrać kocioł?

Pierwszym wyróżnikiem przy wyborze kotła jest rodzaj paliwa. Drugim - moc, która powinna być nie za mała i nie za duża, dokładnie taka aby pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu.

Czytaj więcej >>

Wentylacja mechaniczna

Zasada działania wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperacji) jest stosunkowo prosta. Przez rekuperator (wymiennik ciepła) przepływają dwa strumienie powietrza - jeden to ogrzane powietrze usuwane z domu, drugi to strumień wpływający do urządzenia przez otwór, czyli czerpnię w ścianie zewnętrznej lub w dachu.

Czytaj więcej >>

Sprzątanie z centralnym odkurzaczem

System centralnego odkurzania nie tylko czyni sprzątanie znacznie łatwiejszym i szybszym, lecz także pozwala wyeliminować groźne dla alergików roztocza i kurz. Dlatego warto już na etapie budowy domu rozpatrzeć jego instalację. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że centralne odkurzanie obok np. instalacji alarmowej znacznie podnosi wartość naszego domu.

Czytaj więcej >>

Kocioł dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny ?

Kocioł gazowy jedno funkcyjny jest kotłem, który może zasilać jedynie instalację centralnego ogrzewania. Dwu funkcyjny - dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi - szykuje również dodatkowo ciepłą wodę użytkową.

Czytaj więcej >>

Jakie wybrać grzejniki ?

Różnorodność typów grzejników przeróżnych producentów może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba jednak pamiętać, że grzejnik stanowi część instalacji i musi z nią tworzyć spójną całość.

Czytaj więcej >>

Kotły gazowe kondensacyjne

Kotły kondensacyjne należą do nowoczesnych, wysoko wydajnych i komfortowych urządzeń grzewczych. Mogą być zasilane gazem lub olejem opałowym. Jest ich ogromny wybór na polskim rynku.

Czytaj więcej >>

Ogrzewanie wodne podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe instaluje się dziś w wielu nowo budowanych domach. Zwykle jednak ogrzewa się nim tylko część pomieszczeń, w pozostałych zaś montuje grzejniki i całość łączy w jedną instalację.

Czytaj więcej >>

Porównanie kotłów tradycyjnych i kondensacyjnych

Czym różni się piec tradycyjny od pieca kondensacyjnego - odpowiedź w tym artykule.

Czytaj więcej >>

Kolektory słoneczne - warto?

Energia promieni słonecznych nic nie kosztuje i wykorzystanie jej do przetworzenia w ciepło użytkowe daje nam niepowtarzalną okazję korzystania z darmowego paliwa, który to proces można przeprowadzić za pomocą kolektorów słonecznych i systemów solarnych.

Czytaj więcej >>

Kotły gazowe - wymagania pomieszczeń

W jakim pomieszczeniu można zamontować gazowe urządzenie grzewcze? Otóż, wszędzie tam, gdzie zostały spełnione wszystkie warunki określone w przepisach prawnych oraz zaleceniach producenta.<

Czytaj więcej >>

Jak dobrać moc urządzenia gazowego

Urządzenie uzyskuje największą sprawność pracując przy obciążeniu nominalnym. Ma to jednak miejsce najwyżej kilka dni w roku lub nawet wcale. Przez większą część sezonu grzewczego moc cieplna nie przekracza 60% mocy nominalnej.

Czytaj więcej >>

Grzejniki - idealny wybór do konkretnej instalacji

To, jakie grzejniki wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jaka jest lub będzie instalacja grzewcza w naszym domu.

Czytaj więcej >>

Współpraca kominka z kotłem grzewczym

Mając kominek nowej generacji i dodatkowy element (kocioł) wspomagający, jesteśmy zabezpieczeni na wszelkie kaprysy pogody. Jednym z często pojawiających się układów jest połączenie kominka z płaszczem wodnym wraz z kotłem olejowym bądź gazowym.

Czytaj więcej >>

Co to takiego jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem działającym na tej samej zasadzie, jak lodówka czy klimatyzator. Jej celem nie jest jednak odebranie ciepła od owoców czy jogurtów schowanych w lodówce ale dostarczenie ciepła, czyli to, co lodówka robi na wymienniku umieszczonym z tyłu obudowy.

Czytaj więcej >>



GOŚCIE ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

GWARANCJA

Informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r weszły w życie nowe przepisy RODO, dotyczące informowania użytkowników o przetwarzaniu danych osobowych przez strony internetowe. Informujemy także, że ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, które zapisywane są w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej informacji zawiera się w zakładce Polityka prywatności